niedziela, 26 sierpnia 2012

Nowy gatunek ludzki został zidentyfikowany w Afryce

Homo erectus nie był sam w starożytnej Afryce. Nowo odkryta skamielina dowodzi (szczegółowo opisane w najnowszym numerze Nature), że nie mniej niż trzy odrębne gatunki wczesnych ludzi z rodzaju Homo współistniały na kontynencie między 1,7 a 2 mln lat temu.

Odkrycia, które są sprzeczne z hipotezą, że współcześni ludzie wydzielającego się liniowo z H. erectus, zapewniają jedne z najbardziej przekonujących dowodów na dzień dzisiejszy, że nie było wiele, równoległe kierunki ewolucji na początku naszego gatunku.

To przełomowe znalezisko w postaci trzech skamieniałości: czaszki dobrze zachowane, w komplecie z płaską twarz, prawie kompletna żuchwa, być może najbardziej dobrze zachowany okaz tego typu kiedykolwiek odkryto, i fragment innej żuchwy, wszystkie odkrył na pustyniach północnej Kenii.




Więcej możecie przeczytać w Nature: http://www.nature.com/nature/journal/v488/n7410/full/nature11322.html
Źródło zdjęcia http://www.nature.com/nature/journal/v488/n7410/carousel/nature11322-f1.2.jpg 

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe lubię się dowiadywać ciekawostek o moich przodkach.ogólnie lubię naukę.Czekam na więcej takich informacji.Mam zamiar prowadzić podobny blog tylko,że o Meteorologii zajrzyj do mnie.Pozdrowienia

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam, bardzo dziękuję za komentarz. Jak założysz bloga, to prześlij proszę adres. Ja również interesuję się meteorologią. Szkoda, że sezon burzowy się kończy :)

    OdpowiedzUsuń