Andrea Dove szukała przy użyciu Google Maps do dojazdu do domu krewnego. Dokonała Ona przy okazji interesującego odkrycia na Google Street View: coś co przypomina blaknący, różowawy obiekt na niebie.
Przy okazji tego wpisu, sprostuję jaka jest różnica między meteorytem, a meteorem. Źrodło informacji to http://pl.wikipedia.org
Meteor, zwany także (błędnie) spadającą gwiazdą to świecący ślad, jaki zostawia po sobie meteoroid spalający się w górnych warstwach atmosfery ziemskiej. Prędkości meteoroidów wchodzących w atmosferę Ziemi mieszczą się w zakresie od 12 do 72 km/s.
Większość meteoroidów zostaje zniszczona w atmosferze w procesie spalania wywołanym tarciem; nieliczne, które spadają na powierzchnię naszej planety, nazywamy meteorytami. Ponieważ w przestrzeni kosmicznej wciąż pozostaje bardzo duża ilość rozdrobnionej materii po początkach powstawania Układu Słonecznego, każdego dnia powstaje około 1 000 000 widzialnych meteorów.
I stąd właśnie tytuł dzisiejszego posta to "Meteroidy spadające nad Wielką Brytanią - filmiki". Zapraszam do obejrzenia arcyciekawych filmików. Uwaga: Ze względu na dużą niecodzienność zjawiska, osoby nagrywające nie przebierały w słowach wyrażając swój zachwyt...
Hyundai Motor Group zleciła koreańskiemu artyście JônPaSang stworzenie dzieła sztuki na wystawę EXPO 2012 Yeosu.
To co stworzył jest ogromnym ekranem - mierzącym 8 metrów wysokości i 45 metrów szerokości, składającym się z wielu ruchomych 30x30cm kostek styropianowych.
Naukowcy z Argonne National Laboratory odkryli sposób na wykorzystanie fal dźwiękowych do lewitacji pojedynczych kropel. Efekt jest niesamowity. Ciekawe jest to, gdzie to odkrycie znajdzie zastosowanie. Macie jakieś pomysł? Medycyna? Chemia?
Łazik Curiosity na pewno sfotografował kilka ciekawie wyglądających przedmiotów na tej tajemniczej planecie. Dodaję jeszcze jedno.
Czy są to po prostu dziwnie uformowane skały? Być może. Jedno jest pewne, są intrygujące. Obiekt na zdjęciu poniżej, na przykład, wygląda całkiem jak żółw.
Wybuch został opisany jako "silniejszy niż zwykle" przez specjalistów działalności wulkanicznej. Erupcja Sakurajima została uchwycona przez cztery kamery. Zapraszam do obejrzenia tego niesamowitego nagrania.
Wulkan, położony w regionie południowej Japonii Kagoshima, wybuchł o 20:42 czasu lokalnego (11:42 GMT) we wtorek i wysłał pióropusz popiołów 15.000 stóp w powietrze.
Czym jest perpetuum mobile? Z łac. wiecznie ruchome – hipotetyczna maszyna, której zasada działania, wbrew znanym prawom fizyki, umożliwiałaby jej pracę w nieskończoność.
Próby zbudowania perpetuum mobile podejmowane były już w XIII wieku, a szczególne zainteresowanie tą koncepcją przypadło na wiek XVI i XVII.
Stworzenie perpetuum mobile ciekawi do dziś. Stworzenie tej maszyny może być równoważne, ze znalezieniem niekończącego się źródła energii.
Czy jest to możliwe? Zapraszam do obejrzenia filmów.